۵۱۰۰ میلیارد ریال اسناد خزانه در آذربایجان غربی جذب شد

به گزارش همنوا به نقل از ایسنا، داود غفارپور با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته اداره‌کل متبوع خویش در واگذاری۹۳٫۷درصدی اسناد خزانه و تسویه بدهی‌های دولت، اعلام کرد:  مبلغ ۸۸۰۱۹۳ میلیون ریال از مبالغ جذب نشده مربوط به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بوده که با توجه به اینکه  دستگاه های مذکور مشمول مهلت های مقرر در قانون اصلاح مواد ۶۳ و ۶۴ قانون محاسبات نبوده، مجوز انتقال اعتبار به سال بعد(۱۳۹۷) را دارند که با فرض جذب  ۱۰۰ درصدی از این محل، افزایش اعتبارات جذب شده به مبلغ ۵،۳۰۰،۸۳۹ میلیون ریال و ۹۷٫۳ درصدی را شاهد خواهیم بود.

غفارپور افزود: براساس اعلام و متن تقدیرنامه‌ای که به امضای معاون نظارت مالی و خزانه‌دار کل کشور رسیده است، اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی مطابق ارزیابی عملکرد ادارات کل امور اقتصادی و دارایی استان‌ها طی سال گذشته، این اداره کل موفق به کسب رتبه اول کشوری در بین۳۱ استان کشور، به دلیل ارائه به‌موقع صورتهای مالی و کیفیت صورتهای مالی دستگاههای اجرایی در حوزه حسابداری تعهدی شد که طی مراسمی به مناسبت هفته حسابداری در وزارت اقتصاد،  با اهدای لوح تقدیر به اینجانب و معاون نظارت مالی و رئیس خزانه معین استان از استان آذربایجان غربی تقدیر نمود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان غربی گفت: در حوزه استانی هم  آقای استاندار، ضمن رضایت از عملکرد این اداره کل در جذب اسناد خزانه، از عملکرد اداره کل متبوع با ارسال لوح هایی، تقدیر نمود.

غفارپور گفت: اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی در تلاش است در راستای توسعه و پیشرفت استان در سال ۱۳۹۷ نیز، اقدامات لازم را همچون سال گذشته جهت اخذ ۱۰۰ درصدی اسناد خزانه انجام و مدیریت مطلوب مطالبات و بدهی‌ها را به سرانجام برساند.

وی تصریح کرد: براساس برنامه کلان جمهوری اسلامی و با توجه به چشم‌انداز بیست‌ساله دولت به‌خصوص قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران به ابزارهای بدهی خصوصاً اسناد خزانه اسلامی توجه ویژه‌ای شده است، براین اساس معرفی ابزارهای نوین تأمین‌مالی مانند اسناد خزانه اسلامی، اوراق تسویه و …برای جامعه هدف می‌تواند نقش مهمی در تحقق اهداف از پیش تعیین‌شده داشته باشد.

به گزارش ایسنا؛ اسناد خزانه اسلامی، اوراق بهادار با نامی است که دولت به‌منظور تسویه بدهی‌های خود بابت طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای باقیمت اسمی و سررسید معین به طلبکاران غیردولتی واگذار می‌کند. اوراق اسناد خزانه باهدف تسویه بدهی‌های دولت به طلبکاران غیردولتی، کنترل نقدینگی بازار، اجرای سیاست‌های پولی، تأمین کسری بودجه و مدیریت بازار منتشر می‌شود.

شناسه خبر : 13072