یادواره شهدای فرهنگیان ارومیه برگزار شد

به گزارش همنوا به نقل از ایسنا،‌ سردار سرتیپ دوم حبیب شهسواری در یادواره شهدای فرهنگیان ارومیه بیان کرد: شهدا نظاره‌گر اعمال و الگوی تمام عیار ما هستند و طی مراحل تعالی بدون الگو سخت بوده ولی با وجود الگو سهل و آسان است. شهدا معلمینی بودند که پیام شان را با قلم هدایتگر خود یعنی خون پاک‌شان نوشتند.

وی با بیان اینکه شهدا با تکه تکه شدن در راه حق به ما درس دادند که نگاهی به آن چه که قرآن می گوید داشته باشیم، گفت: نیاز مبرم نسل جدید ما امروز شناخت هر چه بیشتر راه شهداست. امروز به برکت خون شهدا و تفکر آنان جمهوری اسلامی ایران بر قله عزت و اثرگذاری بر مناسبات جهانی ایستاده است.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی توضیح داد: اگر امروز مقاومت اسلامی در لبنان مقتدرانه در برابر رژیم صهیونیستی ایستاده و یمنی که چهار سال است غرق در آتش و خون است در برابر آل سعود قد علم کرده همه به برکت خون شهداست. جنگ دو روزه اخیر رژیم صهیونیستی با مقاومت اسلامی در فلسطین سریع ترین آتش بس تاریخ جهان بود و این برای نخستین بار در تاریخ جهان است که کشور آغاز کننده جنگ دو روز پس از آغاز آن درخواست آتش بس می‌کند.

سردار شهسواری گفت: ما در قرن بیستم با انقلاب‌های مختلفی در جهان مواجه بودیم، از انقلاب مائو در چین تا انقلاب تزاری در روسیه و همه این انقلاب‌ها بدون استثنا از ریل اصلی بنیانگذاران شان جدا شدند اما امروز ما با افتخار ۴۰ سال بعد از پیروزی انقلاب شکوهمندمان به خط امام خمینی (ره) پایبندیم و امام خامنه‌ای این راه را ادامه می‌دهند.

شناسه خبر : 12653