ورود دادستانی به مشکل کامیون‌داران/توزیع ۳۰۰ هزار لاستیک تا پایان سال

به گزارش همنوا بعه نقل از تسنیم ، عبدالهاشم حسن‌نیا در نشست خبری نمایشگاه حمل‌ونقل و صنایع وابسته اظهار کرد: طی چند ماه اخیر یعنی از تیرماه به این سو، حمل‌ونقل جاده‌ای کشور با خواسته به حق رانندگان مواجه شد. در این زمینه کارگروهی تشکیل شد تا به موارد مربوطه رسیدگی شود.

وی تصریح کرد: سازمان راهداری تنظیم‌گر روباط بین رانندگان، شرکت‌ها و صاحبان بار است؛ در این زمینه توزیع عدالت بار، اخذ کمیسیون اضافه و… مورد توجه قرار داده است. در رابطه با توزیع بار سیستمی را در سازمان احیا کردیم تا رانندگان بتوانند مشکلات خود را اعلام کنند. حدود ۲۲هزار شکایت به سازمان راهداری ارجاع شده که خروجی آن تعطیلی ۱۱۲۴ شرکت بوده است.

وی ادامه داد: به تمام شکایت‌ها رسیدگی کرده‌ایم و به حدود ۸۹درصد رسیدگی شده است.

رئیس سازمان راهداری  حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به بازدید سرزده از پایانه‌های بار، گفت: حدود پرداختی بیمه تکمیلی به حدود ۴۸میلیارد تومان رسیده است که نشان می‌دهد توانسته‌ایم از این طریق به رانندگان کمک کنیم.

حسن‌نیا درباره محاسبه کرایه بر اساس تن – کیلومتر، اظهار کرد: ماتریس تعیین قیمت را با حدود ۴ میلیون عدد محاسبه کرده‌ایم، این‌که بگوییم هیچ اشکال ندارد حرف درستی نخواهد بود.

وی در خصوص واردات و توزیع لاستیک برای کامیون‌داران نیز گفت: از تیر تاکنون ۳۵۰ هزار حلقه در اختیار کامیون داران قرار گرفته و از روز گذشته حدود ۱۰۰هزار حلقه تولید داخل در حال توزیع در کشور است.

وی از خریداری ۷۰ دستگاه ماشین‌آلات جدید راهداری طی سال جاری خبر داد و افزود: در سراسر کشور حدود ۹۰۰۰ دستگاه ماشین آلات راهداری آماده راهداری زمستانی هستند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر این‌که به تازگی نایب رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور مدعی شده که هیچکدام از مشکلات کامیون‌داران حل نشده است، اظهار کرد: این حرف را قبول نداریم که کاری انجام نشده است. در شش ما ه اخیر اقدامات بسیار خوبی در جهت بهبود وضعیت حمل‌ونقل جاده‌ای باری و رفع مشکل کامیون‌داران از سوی سازمان راهداری انجام شده است.

حسن نیا همچنین از ورود دادستانی به موضوع کامیون‌داران خبر داد.

وی از وجود ۷۰۰ متقاضی برای احداث مجتمع‌های بین راهی خبر داد به موضوع تامین لاستیک اشاره کرد و افزود: حدود ۱۳۰هزار حلقه لاستیک در ماه نیاز داریم؛ در ۸ ماه اخیر به این اندازه توزیع نشده و کاستی‌هایی در این زمینه وجود دارد که در حال مذاکره با وزارت صنعت برای حل این مشکل داریم.

وی اعلام کرد: تا پایان سال جاری حداقل ۳۰۰هزار حلقه لاستیک با قیمت دولتی در اختیار کامیون داران قرار می‌گیرد.

شناسه خبر : 12936