هوای ۶ کلانشهر در شرایط ناسالم قرار دارد

به گزارش همنوا به نقل از ایرنا، شینا انصاری افزود:هوای شهرهای رشت با شاخص ۲۸، ایلام ۲۸، یاسوج ۳۶، سنندج ۳۹ ، شهرکرد ۴۳ و کرمانشاه ۴۹ در شرایط پاک قرار دارند.
وی اظهار داشت: همچنین هوای شهرهای اردبیل با شاخص ۵۱، خرم اباد ۶۱، زنجان ۶۴، زاهدان ۶۷، کرمان ۷۶، بجنورد ۷۸، یزد ۷۸، شیراز ۸۴، قروین ۸۹، مشهد ۹۱، بوشهر ۹۱، همدان ۹۷ و تبریز ۱۰۰ در شرایط سالم قرار دارند.
کارشناس سازمان هواشناسی نیز امروز اعلام کرد: با ورود سامانه بارشی به کشور، بارش در غرب و شمال غرب کشور و تا حدودی غرب سواحل خزر آغاز شده است.
فریبا گودرزی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: بارش ها بعد از ظهر امروز در غرب کشور تقویت می شود و دامنه فعالیت آن به جنوب غرب نیز گسترش می یابد که دامنه های جنوبی البرز مانند استان های تهران، البرز، قزوین، زنجان و برخی از نقاط مرکز را در بر می گیرد.
وی اظهار داشت: شدت بارش ها از امروز ظهر تا ظهر سه شنبه در ایلام، کرمانشاه، کردستان، زنجان، شمال استان های قزوین، البرز، تهران، جنوب آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، شمال غرب خوزستان، غرب لرستان و غرب چهارمحال بختیاری خواهد بود که آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیل ها را در این استان ها به همراه خواهد داشت.

شناسه خبر : 13102