نگاه مسؤولان صرفاً به سمت فوتبال نباشد

با قهرمانان کيک بوکسينگ

ورزش های رزمی یکی از رشته هایی هستند که مخاطبان قابلتوجهی را در دنیا به خود جذب میکنند اما به خاطر محبوبیت فوتبال و یکه تازی این ورزش در ایران، اخبار ورزشکاران فعال در سایر رشته ها کمتر به گوش مخاطبان میرسد.

به گزارش همنوا، رشته کیک بوکسینگ یکی از این رشته های رزمی است که اخیراً ورزشکاران تبریزی توانستند در آن عناوین قهرمانی مسابقات بین المللی جمهوری آذربایجان کسب کنند. بر همین اساس گفت وگویی با حسین نجفی، سرمربی تیم سیلوان ترتیب دادیم که در ادامه مشروح آن را مشاهده می کنید:

در ابتدای صحبتها، کمی از خودتان بگویید.
من حسین نجفی، متولد سال 1368 و دانشجوی کارشناسی ارشد رشته تربیت بدنی هستم. از ساعت 1373 فعالیت در ورزش های رزمی را شروع کرده و توانستم چند عنوان قهرمانی در رشته های کونگفو، هالا، کیک بوکسینگ و موی تای کسب کنم.
همچنین به لطف خدا اولین مربی استان بودم که توانستم دو ملی پوش کیک بوکسینگ را در رده سنی جوانان به تیم ملی معرفی کنم که هر دو ورزشکار توانستند مدال های طلای مسابقات جهانی را کسب کنند. میرحسین سیدمحمدی (طلای جهانی – چک) و امیررضا سرتیپی (طلای جهانی – اسپانیا) دو ورزشکاری هستند که به تیم ملی معرفی شدند. در سال 98 نیز توانستم مهدی دهقانی را به تیم ملی موی تای جوانان بفرستم.

در مسابقات اخیری که به میزبانی جمهوری آذربایجان برگزار شد چه نتیجه ای کسب کردید؟
تیم کیک بوکسینگ سیلوان با مربیگری بنده و سرپرستی یاور داداشی در مسابقات بین المللی آذربایجان که با حضور 4 تیم از کشورهای گرجستان، ترکیه، ایران و آذربایجان برگزار شد، شرکت کرد و توانست با اقتدار مقام اول تیمی را کسب کند.
در این مسابقات بنده و میرحسین سیدمحمدی، مهدی علیوند، عرفان حاجیزاده، داوود سعیدی، بابک فرسوده و پارسا عزیزی کمربند طلایی اوزان مختلف را کسب کردیم. مهدی دهقانی و سعید جهانگیری نیز نایبقهرمان شدند.


برای آینده چه برنامهای دارید؟

با توجه به اینکه باشگاه خصوصی داریم، برنامه های زیادی برای آن در نظر گرفته ایم که از جمله آنها میتوان به تشکیل اردوی تمرینی با حضور تیم های خارجی و شرکت در مسابقات مختلف کشوری و بین المللی اشاره کرد. در همین راستا تیم باشگاه شهید نجفی با نام سیلوان در مسابقات مختلف شرکت میکند.

وضعیت ورزش های رزمی در تبریز و استان چگونه است؟
به لطف خدا با حضور دکتر رحیمی در هیئت ورزش های رزمی استان، فعالیت بیشتر سبک های رزمی در استان به چشم میخورد. جایگاه کیک بوکسینگ و موی تای نیز در استان بسیار خوب است. انشاءا… شاهد پیشرفت زیادی در این ورزش خواهیم بود.

در پایان چه صحبتی با مسئولان ورزشی استان دارید؟
خواهش من از مسئولان استان این است که نگاه بهتری به رشته های انفرادی به خصوص رزمی داشته باشند چراکه پرطرفدارترین رشته ورزشی کیک بوکسینگ است. متأسفانه نگاه مسئولان بیشتر به فوتبال است اما اگر کمی بیشتر به ورزشهای رزمی توجه کنند، قطعاً مدال های زیادی کسب خواهیم کرد.

در پایان جا دارد از آقای حاجی زاده، مدیرعامل کارخانه سیلوان به خاطر حمایت از تیم و قهرمانان باشگاه شهید نجفی قدردانی کنم. از دکتر رحیمی (رئیس هیئت استان)، مهندس قوچی (نائب رئیس هیئت)، فرماندهی سپاه عاشورا، حوزههای مقاومت، بسیج ورزشکاران و شهرداری تبریز به خاطر حمایت از ورزشکاران قدردانی کنم.

حامد زاهدی

شناسه خبر : 37990