نماز اولویت اصلی برنامه های فرهنگی مدارس باشد

0
1
به گزارش همنوا به نقل از ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، اسداله ضیایی در جلسه شورای اقامه نماز شهرستان هریس یکی از وظایف اصلی آموزش و پرورش را تربیت و آموزش مفاهیم قرآنی و اقامه نماز برای بچه ها و جوانان سنین پایین جامعه برشمرد و افزود:  باید تمام مدیران و معلمین فرهنگی و پرورشی بچه ها را از سنین کم با نماز و قرآن آشنا سازند تا در آینده دچار مشکل نشوند.
ضیایی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه توجه به نماز در آموزش و پرورش گفت: مسئولان آموزش و پرورش باید به فریضه نماز و اقامه نماز اول وقت در مدارس توجه ویژه نمایند.
وی در ادامه ماه مبارک رمضان را فرصتی مناسب برای آموزش و یاددادن نماز و قرآن خوانی در بین بچه ها و جوانان برشمرد و افزود: این فرصت را باید قدر بدانیم و در این ماه مبارک بچه ها و جوانان را بیشتر با نماز و قرآن خوانی آشنا کنیم.
ضیایی در پایان خواستار توجه ویژه به نشست های دانش آموزی در خصوص نماز و قرآن خوانی، رسیدگی به مراکز و مکانهای بهداشتی و نمازخانه های مدارس و پارکها در هریس شد.
حجت الاسلام قهرمان احمدی امام جمعه هریس نیز در ادامه این مراسم ضمن تأکید بر اقامه نماز اول وقت در ادارات و مدارس، از مدیر آموزش و پرورش شهرستان خواست اولویت اصلی در تربیت بچه ها و جوانان در مدارس را آموزش نماز و نمازخوانی قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید