نامه پرداخت پاداش برای نشان دادن اهمیت کار بود

به گزارش همنوا به نقل از ایرنا، حجت الاسلام علی مصائبی امروز سه شنبه افزود: در نامه نخست ارسالی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی به سازمان مرکزی در این باره، مبلغی نوشته نشده بود، اما سازمان تاکید داشت که رقم مشخصی به عنوان حق الوکاله و پاداش عوامل دخیل در اخذ رای به نفع موقوفات نوشته شود.
وی اظهار داشت: بر این اساس همکاران من در اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی برای نشان دادن اهمیت و بزرگی ۱۱۰ رای رای ماخوذه به نفع سازمان، مبلغ ۱٫۵ میلیارد تومان را به عنوان پاداش پیشنهادی درج کرده اند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی اضافه کرد: البته سازمان اوقاف و امور خیریه نه چنین پولی در اختیار دارد و نه مبلغ پیشنهادی برای پاداش، در کمیته مربوط به در سازمان مرکزی تصویب می شود.
صبح امروز سه شنبه نامه ای مبنی بر پیشنهاد مبلغ ۱٫۵ میلیارد تومانی برای حق الوکاله پرونده موقوفات و همین مبلغ برای عوامل دخیل و تاثیرگذار در اخذ رای موقوفات منتشر شد.
در فضای مجازی و رسانه های محلی آذربایجان شرقی ادعا شد که درخواست این مبلغ پاداش به خاطر صدور حکم قطعی موقوفه بودن ۳۵ هزار هکتار از اراضی شهر صوفیان در ۲۵ کیلومتری غرب تبریز بوده است.
راضی شهر صوفیان به وسعت ۳۵ هزار هکتار از سال ها قبل محل اختلاف بین اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی در زمینه وقفی بودن یا نبودن آنها بوده است.
شهر صوفیان با حدود ۱۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری غرب تبریز واقع شده است.

شناسه خبر : 12148