مهارت آموزی ۱۱ هزار مددجوی کمیته امداد آذربایجان شرقی طی ۹ ماه سال جاری

0
  به گزارش هم نوا به نقل از  ایسنا ، منطقه آذربایجان شرقی، یونس فاتح با بیان این‌که آموزش‌های برگزار شده در زمینه‌های کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی، خدمات و صنعت بوده است، اظهار کرد: از مجموع شرکت کنندگان در دوره‌های مهارت آموزی ۱۰ هزار و ۲۷۹ نفر بازمانده از تحصیل، هزار و ۲۸۴ فارغ التحصیل دانشگاه و ۱۵۳ دانش آموز و دانشجو بوده اند.
وی با بیان این‌که بیش از هشت هزار نفر از شرکت کننده گان در دوره‌های مهارت آموزی مددجویان زن بوده‌اند، بیان کرد: ۷۳۹ نفر در مراکز دولتی سازمان فنی و حرفه‌ای و هزار و ۳۷۴ نفر در آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای آموزش و سایر مددجویان نیز در فضاهای اداری و کانون‌های متعلق به کمیته امداد از این آموزش‌ها بهره‌مند شدند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد آذربایجان شرقی، افزود: مددجویان پس از کسب مهارت‌های لازم می‌توانند از تسهیلات خودکفایی این نهاد برای ایجاد اشتغال پایدار بهره مند شوند.
وی با اشاره به این‌که ۶۷۰ نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد در ۹ ماهه امسال از طریق کاریابی‌ها وارد بازار کار شده‌اند، تاکید کرد: این تعداد از مددجویان از طریق مؤسسات کاریابی، ارتباط مستقیم با کارفرما، خوداظهاری مددجو و طرح‌های کارفرمایی صاحب شغل شده اند.
شناسه خبر : 14756