معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی: چالش‌های بخش تعاون باید بررسی شود

0
علی جهانگیری

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی گفت: چالش‌های بخش تعاون باید با برگزاری جلساتی با شرکت‌های تعاونی و مطرح کردن مشکلاتشان بررسی شود.

به گزارش همنوا به نقل از ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، علی جهانگردی در حاشیه برگزاری چهاردهمین دوره معرفی تعاونی‌های برتر استان، بیان کرد: برای شروع کسب و کار جدید نیاز است که در بخش تعاون این کار با هزینه اندک و ریسک کمتر همراه با تلاش تعاون گران و کمک دولت انجام گیرد تا جوانانی که در فکر دریافت تسهیلات هستند با جمع شدن در کنار هم و تامین مالی شروع به فعالیت کنند.

وی افزود: برای رسیدن به سهم 25 درصدی تولید ناخالص در کشور اقدامات بسیاری نیاز است و شاید نیاز به بررسی قوانین باشد که در این راستا باید جلساتی با شرکت‌های تعاونی برگزار شده و به این شرکت‌ها فرصت داد تا مشکلات خود و چالش‌های این بخش را بیان کنند.

وی با بیان این‌که تعداد واحدهای تعاونی در شهرستان میانه سه برابر مرند و مراغه است، عنوان کرد: شهرستان میانه با وجود این‌که از نظر وسعت کوچکتر از مرند و مراغه است؛ اما واحدهای تعاونی بیشتری نسبت به این دو شهرستان دارد که این وضعیت باید بررسی شود.

جهانگیری افزود: امسال باید اقتصاد و عدالت اجتماعی اهمیت زیادی داشته باشد و تولید در بخش های کشاورزی، صنعت، خدمات درمانی و دیگر حوزه‌ها رونق یابد.

شناسه خبر : 31647