مدرسه کیفی با مسئولیت پذیری و در مسیر پژوهش ایجاد می‌شود

به گزارش همنوا به نقل از ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی درآیین تجلیل از پژوهشگران و فعالان عرصه تحقیق و پژوهش دستگاه تعلیم وتربیت استان، گفت: تمامی شاخص‌ها بیان کننده این است که با مدرسه کیفی مورد نظر فاصله داریم .
وی افزود: امروز جهانی شدن آموزش و پرورش مطرح بوده و در این راستا باید در دهکده جهانی خود را همسو با پیشرفت آموزش جهانی کنیم.
وی یادآور شد: تجزیه و تحلیل مسائل آموزش و پرورش می‌تواند نقاط ضعف و قوت مجموعه را شناسایی کند.
مدیرکل آموزش وپرورش آذربایجان شرقی با بیان این‌که ارائه راحل مناسب بعداز تجزیه و تحلیل می‌تواند به توسعه و پیشرفت آموزش و پرورش منتهی شود، گفت: برنامه ریزی بعد از ارائه راه حل در راستای تحقق اهداف نقش بی بدیلی دارد.
پاشایی با بیان این‌که پژوهش‌های کاربردی دانش آموزی باید محور اصلی کار معاونت پژوهشی باشد، گفت: گسترش درس پژوهی و اقدام پژوهی باید مورد توجه قرار گیرد تا به بهبود امور در بطن مدارس منجر شود.
وی تاکید کرد: مثبت اندیشی، تاکید بر داشته‌ها ،کنار گذاشتن اندیشه‌ها ،برنامه‌های ناکارآمد از زاویه دید دیگران به خود نگریستن و اندیشیدن به مهار مقاومت و… نکاتی است که باید مسئولان و تمام معلمان در دستگاه تعلیم و تربیت به آن توجه کنند.
در پایان این مراسم از پژوهشگران و فعالان عرصه تحقیق و پژوهش آموزش وپرورش استان در سالن اجتماعات اداره کل با اهدای لوح سپاسی تجلیل شد.
شناسه خبر : 13234