ماجرای مسلمان شدن مدیر فعال‌ترین مرکز دینی آمریکای لاتین

به گزارشهمنوا به۸ نقل از باشگاه فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، «اسکار سالوادور رودریگِز پینِدا» تازه مسلمان‌شده و مبلّغ دین اسلام در کشور السالوادور است که در سال ۱۹۷۱ میلادی در خانواده‌ای مسیحی که مسیحیت در بین آنها موروثی بود متولد شد. او در سال ۲۰۰۰ شیعه شد و نام «مصطفی آل‌ سالوادوری» را پس از شیعه‌شدن برای خود برگزید. وی اکنون مدیر مرکز اسلامی فاطمه الزهراء (س) در کشور السالوادور و طلبه حوزه علمیه قم است. این مرکز در سال ۲۰۰۴ میلادی در کشور السالوادور تأسیس شد و فعال‌ترین مرکز شیعیان در منطقه آمریکای لاتین است.

مصطفی آل‌‌ سالوادوری در گفتگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم نحوه آشنایی خود با دین اسلام را اینگونه بیان می‌کند: بنده قبل از مسلمان شدن زندگی خوبی داشتم و حتی به عنوان یک جوان مومن به کلیسا می‌رفتم و دعا می‌کردم، اما مشکل من این بود که دینم یک دین ارثی بود، یعنی فقط اعمالی را انجام می‌دادم و اطلاعات چندانی از دینم نداشتم.

این مبلّغ اسلام افزود: زمانی که در دانشگاه مشغول تحصیل در رشته باستان‌شناسی بودم، از طریق یکی از درس‌ها با ادیان مختلف در جهان آشنا شدم، همانجا بود که با عقاید دین مسیحیت بیش از پیش آگاهی پیدا کردم و وقتی به طور کامل اعتقادات مسیحیت را مطالعه کردم، چند سوال اساسی برایم ایجاد شد که باید پاسخ آنها را پیدا می‌کردم.

وی اضافه کرد: برای دریافت پاسخ پرسش‌هایم به کلیسا و نزد کشیشی رفتم، به او گفتم خداوند خالق تمام موجودات است که او حرف مرا تأیید کرد، بعد از کشیش پرسیدم اگر خداوند چنین خالقی است، چرا ما مسیحیان می‌گوییم حضرت مریم (س) مادر خداوند است؟ او گفت عقل ما توان فهم چنین مسائلی را ندارد و این یکی از رازهای دین مسیحیت است. این سخن کشیش مرا قانع نکرد و تصمیم گرفتم بیشتر در این باره تحقیق کنم. من می‌خواستم مسلمان باشم اما مسلمانی را در دین مسیحیت پیدا نکردم.

مدیر مرکز اسلامی فاطمه الزهراء (س) در کشور السالوادور گفت: من سعی کردم از ادیان دیگر اطلاعات بیشتری به دست بیاورم که به تدریج و در حین مطالعات، با کتاب‌های دینی و در نتیجه دین اسلام آشنایی پیدا کردم و از مطالعه این کتاب‌ها لذّت بردم.

وی افزود: مطالعه و تحقیق من درباره دین اسلام حدود سه سال طول کشید تا اینکه پس از خواندن ترجمه سوره توحید ایمان آوردم و در همین سوره بود که پاسخ سوالات خود را یافتم و مفهوم توحید حقیقی را تا حدودی فهم کردم.

شناسه خبر : 11854