قیمت مرغ از ۱۳ هزار تومان گذشت/ قیمت‌ها به دلیل توزیع مرغ یخی کاهش می‌یابد

به گزارش همنوا به نقل از ایلنا، مهدی یوسف‌خانی رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در خصوص افزایش قیمت مرغ در بازار اظهار کرد: قیمت مرغ در بازار به ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان رسیده که این قیمت نسبت به قبل ۲۰۰ تومان افزایش داشته است.

وی افزود: قیمت مرغ زنده در مرغداری ۸۹۰۰ تومان، در میدان بهمن ۱۱هزار و ۶۰۰ تومان، قیمت مرغ در کشتارگاه ۱۲ هزار تومان و تحویل درب واحدهای صنفی ۱۲ هزار و ۲۰۰ تومان است.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی دلایل این افزایش قیمت را کاهش ۴۰ درصدی تولید دانسته و خاطرنشان کرد: دلیل این افزایش قیمت این است که تولید به شدت کاهش پیدا کرده است. مرغداران ریسک جوجه‌ریزی را نمی‌پذیرند و مطمئن نیستند که بتوانند خوراک مرغ پیدا کنند به همین دلیل مرغداری‌ها از مرغ خالی شده و ۴۰ درصد افت تولید داشته‌ایم. در پی کاهش تولید، کاهش عرضه را خواهیم داشت که باعث برهم خوردن تعادل عرضه و تقاضا شده و نهایتا قیمت را افزایش می‌دهد.

یوسف‌خانی در رابطه با افزایش قیمت مرغ تا شب یلدا اذعان داشت: متاسفانه در این چند روز افزایش روزانه داشتیم و پیش‌بینی می‌کنیم در این مدت تا شب چله هم افزایش قیمت داشته باشیم.

در حالی که قیمت مرغ در درب واحدهای صنفی و خرده فروشی‌ها با افزایش ۲۰۰ تومانی روبه‌رو بود اما محمد یوسفی رئیس اتحادیه مرغ گوشتی قیمت مرغ را در بازار را ۱۲ هزار تومان اعلام  کرد و  آن را با توجه به قیمت تمام شده، منطقی دانست.

این مقام مسئول با اشاره به روند تزریق مرغ یخی توسط شرکت پشتیبانی امور دام به بازار اذعان داشت: با تزریقی که توسط پشتیبانی امور دام شده و ذخایر مرغ به بازار عرضه شده قیمت مرغ کاهش داشته و باز هم کاهش خواهد یافت.

رئیس اتحادیه مرغ گوشتی در رابطه با قیمت مرغ در غرف سطح شهر گفت: قیمت مرغ در میادین سطح شهر ۱۰ هزار و ۸۰۰ تومان و در میدان بهمن حدود ۱۱ تومان است.

شناسه خبر : 13610