قدردانی جامعه مدرسین از همدلی و همگرایی ‌ستودنی ‌مردم عراق در اربعین

حوزه علمیه قم

اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در جلسه خود از همدلی و همگرایی مردم ایران و عراق و تلاش مردم و مسئولان عراق در رقم خوردن حماسه حسینی تقدیر کردند.

به گزارش همنوا به نقل از تسنیم از قم، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، بیست و یکمین جلسه شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه در سال 98 با حضور اعضای ‌جامعه و به ریاست آیت‌الله محمد یزدی در محل دفتر جامعه مدرسین برگزار شد.

در این جلسه که بر اساس اساسنامه به‌صورت غیررسمی تشکیل شد، مسائل جاری کشور و برخی مسائل بین‌المللی موردبحث و بررسی قرار گرفت.

از جمله مسائل مهم بررسی‌شده، راهپیمایی باشکوه اربعین حسینی در عراق و برخی شهرهای بزرگ ایران بود.

در این راستا جمعی از اعضای جامعه مدرسین که به‌صورت حضوری در راهپیمایی اربعین شرکت کرده بودند و از نزدیک با زائران و خادمان حسینی دیدار داشتند گزارش‌های مستندی از کرامت و بزرگواری فوق‌العاده اهالی عراق ارائه کردند.
اعضای جامعه مدرسین پس از استماع این گزارش‌ها، این همدلی و همگرایی حسینی را ستودنی دانسته و از مردم عراق، مسئولان و دست‌اندرکاران این حماسه حسینی تقدیر کردند.

همچنین اعضای جامعه مدرسین با بررسی اعتراضات مردمی در عراق ضمن نگرانی از به انحراف کشیده شدن اعتراضات به‌حق مردم، دغدغه‌مندی خود را نسبت به اصلاح امور و معیشت مردم شریف عراق ابراز کردند.

شناسه خبر : 35090