فراخوان یازدهمین جشنواره تئاتر مردم در مراغه منتشر شد

به گزارش همنوا به نقل از ایرنا، احمد دادرس فیاض بیان کرد: باتوجه به برگزاری موفق ١٠ دوره ای این در شهرستان، همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، یازدهمین دوره این جشنواره نیز برگزار می‌ شود.
وی ادامه داد: فراخوان این جشنواره در بخش های تئاتر صحنه ‌ای، خیابانی، محیطی، نمایشنامه ‌خوانی، نمایش رادیویی، دانشگاهی و دانش‌ آموزی منتشر شده است.
وی اضافه کرد: شرکت در این جشنواره برای تمامی هنرمندان، هنرجویان و علاقه مندان آشنا به هنرهای نمایشی این شهرستان آزاد بوده و متون پیشنهادی می ‌تواند از نویسندگان ایرانی و یا خارجی نیز باشد.
دادرس فیاض گفت: با توجه به مبانی فرهنگ و هویت بومی، موضوعات آثار در این جشنواره با محوریت آیین ‌ها و نمایش های ایرانی و مسائل اجتماعی عصر حاضر و نیز توجه به شعار سال با عنوان «حمایت از کالای ایرانی» با رویکردهای دینی و اجتماعی خواهد بود.
وی افزود: مهلت ارسال و ارائه آثار به دبیرخانه این جشنواره تا پنجم دی ماه امسال خواهد بود.
وی با اشاره به ظرفیت های فرهنگی و هنری این منطقه ادامه داد: مراغه یکی از قطب های بسیار مهم نمایش در استان بوده و وجود پتانسیل های بسیار بالا در این بخش، نشان دهنده این موضوع است.
وی اضافه کرد: این دوره از جشنواره از بیست و چهارم الی بیست و ششم بهمن ماه ٩٧ در این شهرستان برگزار می شود.
وی افزود: با توجه به هماهنگی های انجام شده و با هدف افزایش و جذب مخاطبان، نمایش‌ های این دوره از جشنواره علاوه بر تالار صوفی در محل دانشگاه مراغه و دانشگاه اسلامی این شهرستان نیز به روی صحنه خواهد رفت.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۳ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

شناسه خبر : 12526