فارغ‌التحصیلان از دولت می‌خواهند به آنها سمتی بدهد

0
5
پزشکیان

به گزارش همنوا به نقل از فارس مسعود پزشکیان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص شتاب رشد علمی در کشور و راه‌کارهایی برای این شتاب و حفظ آن در آینده اظهار داشت: مشکلاتی که برای رشد علمی داریم یکی دوتا نیست بلکه باید تجزیه تحلیل کرد، علت‌ها را پیدا کرد و بعد دنبال راه‌کار بود؛ اینگونه نیست که هر کسی یک راه‌کاری ارائه دهد و بعد بگوید آن را دنبال کنید، این راه‌حل نیست چراکه اگر راه‌حل ساده بود همه به راحتی آن را ارائه می‌دادند.

توانمندی‌هایی که دانشگاه بوجود می‌آورد، جای سوال دارد

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، افزود: واقعیت این است که ساختار و نوع آموزشی و توانمندی‌هایی که دانشگاه بوجود می‌آورد، جای سوال دارد؛ در هیچ جای دنیا به ویژه در کشورهای توسعه یافته به اندازه ایران دانشگاه درست نشده است اما برون‌داد دانشگاه‌های آنها با دانشگاه‌های ایران بسیار متفاوت است؛ در کشور حدود ۲۷۰۰ دانشگاه داریم، آمریکا به این اندازه دانشگاه ندارد که ما داریم.

فارغ‌التحصیلان از دولت می‌خواهند به آنها سمتی بدهد

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باید پرسید که آیا دانشگاه‌های کشور توان ساختن آن نیروهایی که بتوانند در بیرون از دانشگاه سرپا بایستند را دارند؟ تمام فارغ‌التحصیلان به دنبال این هستند که دولت در جایی به آنها یک پست و سمتی بدهد. چه آموزش‌هایی دادیم که فراگیر ما نمی‌تواند مشکل خودش را حل کند؟ فراگیر به جامعه آمد باید بتواند مشکل جامعه را حل کند، درحالی که نتواند مشکل خود را حل کند، چطور می‌تواند مشکل جامعه را حل کند.

ایجاد دانشگاه در کشور نیازمند بازنگری است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه چه دانشگاهی، چطوری و بر اساس چه مبنایی باید بسازیم، کاری است که یک بازنگری جدید نیاز دارد وگرنه با احداث و نصب تابلو دانشگاه و مرکز تحقیقات در هر جایی، نه دانشگاه درست می‌شود، نه تحقیقات و نه سرعت علم پیش می‌آید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید