سیب آذربایجان غربی به بازارهای اوراسیا و روسیه صادر می‌شود

0
صادرات سیب

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ارومیه با بیان اینکه روند صادرات سیب آذربایجان غربی بسیار مطلوب است گفت: با پیگیری‌های استاندار آذربایجان غربی و اتاق بازرگانی ارومیه روند صادرات سیب به بازارهایی چون اوراسیا و روسیه بسیار مطلوب است.

به گزارش همنوا به نقل از تسنیم، بهنام تاج‌الدینی با بیان این که روند صادرات سیب آذربایجان غربی بسیار مطلوب است و با هر گونه ممنوعیت در صادرات که به منافع استانی ضرر وارد کند مخالفت می‌شود اظهار داشت: مصوبه کارگروه تنظیم بازار کشور مبنی بر وضع عوارض صادراتی برای سیب درختی غیرکارشناسی و به ضرر استان است.

وی با بیان اینکه نسبت به این مصوبه نامه‌نگاری‌ها و پیگیری‌های اعتراضی از سوی استاندار و اتاق ارومیه به وزرای صمت و جهاد کشاورزی انجام شده است گفت: امیدواریم متولیان کشوری که مسبب این تصمیم غیرکارشناسی هستند نسبت به اصلاح آن اقدام کنند.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ارومیه یکی از دستاوردهای مثبت تعامل بخش خصوصی و دولت در آذربایجان غربی را رفع موانع صادراتی از جمله در رابطه با سیب درختی دانست.

وی گفت: با پیگیری‌های استاندار آذربایجان غربی و اتاق بازرگانی ارومیه روند صادرات سیب به بازارهایی چون اوراسیا و روسیه بسیار مطلوب است.

شناسه خبر : 42906