رویترز: نارضایتی برخی اعضای خاندان سعود از سیاست تهاجمی “بن سلمان” در قبال ایران

0
37
خاندان سعود

حمله ماه گذشته به آرامکو انتقاداتی را در بین کسانی که معتقدند ولیعهد سعودی نسبت به ایران موضع بیش از حد تهاجمی داشته، دامن زده است.

عصر ایران نوشت: خبرگزاری رویترز به نقل از برخی منابع دیپلماتیک سعودی و اعضای ارشد خاندان سعود از نارضایتی آنها از نحوه عملکرد و مدیریت “محمد بن سلمان” ولیعهد جوان دولت سعودی خبر داده است.

به گزارش عصرایران، بر اساس این گزارش پس از حمله اخیر به تاسیسات نفتی شرکت نفت دولتی سعودی (آرامکو) نارضایتی و نگرانی در میان اعضای ارشد خاندان سعود درباره عملکرد و مدیریت “بن سلمان” افزایش یافته است.

برخی مقامات ارشد دستگاه دیپلماسی عربستان و پنج نفر نزدیک به خاندان سلطنتی و افراد بانفوذ سعودی به شرط افشا نشدن هویت‌شان نگرانی و نارضایتی اعضای خاندان سعودی را نسبت به سیاست های بن سلمان تایید کرده اند.

این منابع گفتند که این حمله همچنین نارضایتی برخی از محافل نخبه را بر عهده داشته است که معتقدند ولیعهد به دنبال قدرت گرفتن بیش از حد است.

برخی از این افراد گفتند که این رویداد انتقاداتی را در بین کسانی که معتقدند ولیعهد سعودی نسبت به ایران موضع بیش از حد تهاجمی داشته، دامن زده است. برخی از این معترضان معتقدند که سیاست‌های تهاجمی بن‌سلمان علیه ایران یکی از دلایل وقوع اتفاقات اخیر بوده است.

یکی از این منابع که عضو متنفذ خاندان سعودی است به رویترز گفت: “نارضایتی زیادی در مورد رهبری ولیعهد وجود دارد. از جمله این که چگونه آنها قادر به شناسایی حمله نبودند؟”

این منبع به رویترز گفته است برخی اعضای طبقه نخبه حاکم سعودی پس از حملات اخیر به آرامکو گفته‌اند دیگر اعتمادی به بن سلمان ندارند؛ این نارضایتی در میان کسانی که منتقد نحوه به قدرت رسیدن محمد بن‌سلمان هستند، بیشتر است.

شناسه خبر : 33864

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید