رئیس سازمان امور دانشجویان: روادید سه دانشجوی ایرانی از آمریکا به کشور ثالث برگردانده شد

0
21
امور دانشجویان

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: سه دانشجوی تحصیلات تکمیلی که قصد تحصیل در آمریکا را داشتند باوجود دریافت روادید و حمایت مالی دانشگاه‌های این کشور برای مصاحبه مجدد به کشور ثالث دعوت شدند.

به گزارش همنوا به نقل از ایرنا، «مجتبی صدیقی» درمورد برخی اخبار مبنی بر لغو روادید تعدادی از دانشجویان ایرانی در آمریکا اظهار داشت: سه نفر از دانشجویان ایرانی که برای تحصیل در آمریکا روادید دریافت کرده بودند بار دیگر دعوت به مصاحبه شدند.

وی افزود: این خبر در حالی به آنان اعلام شد که روادید در گذرنامه آنها ثبت شده است. یکی از این دانشجویان در فرودگاه از این خبر مطلع شد و دو دانشجوی دیگر قبل از اینکه برای پرواز اقدام کنند در جریان این موضوع قرار گرفتند که باید برای مصاحبه به کشور ثالث مراجعه کنند.
رئیس سازمان امور دانشجویان یادآور شد: تاکنون این سه دانشجو به سازمان امور دانشجویان مراجعه کرده و موضوع را مطرح کرده اند.
صدیقی با بیان این که وزارت امور خارجه این موضوع را به وزارت علوم منعکس کرده است، خاطرنشان کرد: این دانشجویان حمایت مالی دانشگاه های آمریکا را هم داشته اند.
معاون وزیر علوم ادامه داد: این دانشجویان قرار بود تحصیلات خود را در مقطع تکمیلی آغاز کنند و به جز این سه نفر تاکنون مراجعه دیگری نداشتیم.
برخی خبرها حاکی از آن است که روادید تعدادی از دانشجویان ایرانی در آمریکا بدون اعلام هیچ دلیلی لغو شده و هیچ مقام مسئولی در این کشور پاسخگوی این اقدام نیست.

شناسه خبر : 32305

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید