حجم صادرات کشور به ۳۱ میلیارد دلار رسید

به گزارش همنوا به نقل از تسنیم از بیرجند، ایرج موفق شامگاه چهارشنبه در آئین تجلیل از صادرکنندگان برگزیده خراسان جنوبی اظهار داشت: تلاش صادرکنندگان خراسان جنوبی سبب شده ‌رونق تجارت در استان خود را نشان دهد.

وی با بیان اینکه همه ما دست به دست هم می‌دهیم تا موانع پیش روی فعالان اقتصادی را برداریم، افزود: درست است مشکلات و محدودیت‌ها زیاد است اما علی‌رغم محدودیت‌ها، فعالان اقتصادی زحمات زیادی می‌کشند تا اتفاقات خوبی در صادرات بیفتد.

مسئول هماهنگی امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: در ۸ ماه امسال بیش از ۳۱ میلیارد دلار حجم صادرات کشور نسبت به سایر کشورها بوده ‌که ۱۳ درصد رشد داشته ‌و امید است این امر ادامه یابد.

موفق با بیان اینکه شرایط ‌و ظرفیت‌های موجود در استان‌ها با یکدیگر متفاوت است، تصریح کرد: در بحث نمایندگی وزارت خارجه در خراسان جنوبی ‌تاکید خواهیم کرد که این موضوع انجام شود.

وی با بیان اینکه ۵ کشور هدف برای صادرات داریم که یکی از آن کشورها ‌افغانستان است، خاطرنشان کرد: ۳۰ درصد حجم کالاهای صادراتی خراسان جنوبی به افغانستان است که می‌طلبد شرایط خاصی برای صادرکنندگان استان فراهم شود.

شناسه خبر : 12424