بهای سکه تحت تاثیر افت قیمت ارز کاهش یافت

به گزارش همنوا به نقل از ایرنا، موضوع اصلی نشست کمیته بازار آزاد فدرال رزو آمریکا، سیاست های پولی این کشور برای سال آینده میلادی است؛ اما آنگونه که خبرگزاری رویترز گزارش داده، انتظار می رود بانک مرکزی آمریکا به زودی روند افزایش نرخ بهره را متوقف کند.
این گمانه زنی ها سبب شده تا نه تنها شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی چهار دهم درصد کاهش یابد، بلکه قیمت طلا نیز اندکی افزایش یافته و به یک هزار و ۲۴۹ دلار و ۴۰ سنت رسید.
تحلیلگران بازار طلا به رویترز گفته اند که سرمایه گذاران امیدوارند قیمت طلا پس از این نشست باز هم افزایش یابد و حتی به رقم یک هزار و ۲۵۱ دلار هم برسد.

** افت انواع قیمت سکه در بازار تهران
بنا بر نرخ های اعلامی اتحادیه سکه، طلا و جواهر تهران، امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۳ میلیون و ۳۹۰ هزار تومان، نیم سکه یک میلیون و ۷۲۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۲۰ هزار تومان و سکه گرمی ۶۳۰ هزار تومان فروخته شدند که همگی نسبت به پایان معاملات روز گذشته بازار کاهش داشتند.
با این حال بهای هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم سه میلیون و ۲۵۰ هزار تومان است که نسبت به دیروز تغییری ندارد.
امروز مظنه طلا (مثقال طلا) یک میلیون و ۳۱۵ هزار تومان و بهای هر گرم طلای خام ۱۸ عیار، ۳۰۳ هزار و ۶۰۰ تومان اعلام شده است که البته نسبت به دیروز و متاثر از رشد بهای طلا در بازارهای جهانی رشد دارد.

** افت نرخ ارزهای عمده
در ادامه کاهشی شدن نرخ ها در بازار آزاد ارز، امروز صرافی بانک ملی بهای فروش هر یورو را ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان و هر دلار را ۹۹۴۰ تومان اعلام کرده است و در مقابل هر یورو را ۱۱ هزار و ۷۵۰ تومان و هر یورو را ۹۹۲۰ تومان از مردم می خرد.
در پایان معاملات دیروز، میانگین بهای فروش هر یورو در سامانه سنا ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان و هر دلار ۱۰ هزار و ۱۰ تومان بود و در سامانه نیما هر یورو به نرخ ۹ هزار و ۵۲۶ تومان و دلار به ۹ هزار و ۳۵۰ تومان رسیده بود.
نرخ ها در سامانه سنا بیانگر معاملات انجام شده توسط بانک ها و صرافی‌های مجاز کل کشور است و در سامانه نیما حواله های ارزی مبادله می شود.

شناسه خبر : 13290