بلاتکلیفی سازمان تأمین اجتماعی در آستانه نهایی شدن بودجه سال 98

به گزارش همنوا به نقل از فارس از اردبیل، صدیف بدری امروز  با بیان این که سازمان تأمین اجتماعی بزرگ‌ترین سازمان بیمه‌ای و اقتصادی کشور به‌شمار می‌رود، اظهار کرد: این سازمان عمومی غیردولتی که تحت نظر دولت اداره می‌شود بیش از 40 میلیون نفر را تحت پوشش دارد که اغلب از اقشار آسیب‌پذیر جامعه هستند.

وی افزود: سازمان تأمین اجتماعی با تحت پوشش داشتن مجموعه شرکت‌ها و کارخانجات تولیدی، خدماتی و همچنین معادن، هتل‌ها و… از فعالیت اقتصادی گسترده‌ای برخوردار است که مدیریت دقیق و حساب‌شده‌ای را می‌طلبد.

بدری با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم سید تقی نوربخش، مدیرعامل فقید سازمان تأمین اجتماعی و مرحوم عبدالرحمن تاج‌الدین، معاون  فقید امور حقوقی و امور مجلس این سازمان، تصریح کرد: متأسفانه اداره سازمان تأمین اجتماعی در روزهایی که سازمان نیاز مبرم به تصمیم‌گیری دارد و باید مسائل مربوط به سازمان به دقت پیگیری شود، در حالت تعلیق به سر می‌برد و دولت هنوز در خصوص تعیین مدیر یا تأیید افراد معرفی‌شده تصمیمی نگرفته است.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: بلاتکلیفی سازمان تأمین اجتماعی در شرایط فعلی آسیب‌زا خواهد بود و دولت باید در اسرع وقت رئیس جدید سازمان را منصوب کند تا تعلل در انتخاب مدیر بیش از این منافع میلیون‌ها نفر از افراد تحت پوشش سازمان را تهدید نکند.

شناسه خبر : 13266