افزایش درآمد در حوزه مس، باید بر زندگی مردم ورزقان تاثیر بگذارد

0
57

دکتر سعد محمدی، مدیرعامل شرکت ملی صنعت مس ایران در مراسم تحویل بخش اول تجهیزات اصلی پروژه احداث کارخانه تغلیظ فاز۳ مجتمع مس سونگون آذربایجان از تلاش جهت تاثیرگذاری پیشرفت‌های مس سونگون در زندگی مردم ورزقان خبر داد.

به گزارش همنوا دکتر سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت ملی صنعت مس ایران در مراسم تحویل بخش اول تجهیزات اصلی پروژه احداث کارخانه تغلیظ فاز۳ مجتمع مس سونگون آذربایجان گفت: شرکت ملی مس در راستای تعهدی که به دوش دارد امروز یک مسیر جدید را برای ایجاد فاز ۳ تغلیظ سونگون با ظرفیت بیش از ۱۰۰ هزار تن را عملیاتی کرده است. با توجه به دستوری که ریاست جمهور در ارتباط با اجرای این طرح دادند، ما مقید و متعهد به انجام هستیم و وزیر هر هفته از من پیگیری می کنند و نماینده مردم ورزقان آقای علیزاده به عنوان یک بازو در کمیسیون صنایع و معادن به طور جد پیگیر این قضیه هستند.
او درباره آینده صنعت مس توضیح داد: خوشبختانه عنصر مس در اتحادیه اروپا جزو بیست عنصری است که سرمایه گذاری آن برای ۱۰ سال آینده تدوین شده است. تا ۵ سال آینده دو و نیم میلیون تن به تقاضای جهانی مس افزوده می شود. ما یک فرصت کوتاهی داریم که از این فرصت باید استفاده کنیم تا قسمتی از بازار جهانی را از آن کشورمان کنیم. لذا در این فرصت کوتاه، چیزی که باید مد نظر قرار گیرد قطعا تدبیر، برنامه ریزی، عقلانیت و سرعت در انجام پروژه است. امیدوارم با متخصصینی که در شرکت مس داریم، بتوانیم با یک برنامه علمی و منطقی با سرعت این اتفاق را رقم بزنیم.
مدیر عامل شرکت ملی صنعت مس افزود: این کارخانه که امروز شاهد ارسال تجهیزاتش به منطقه هستیم، حداقل ۱۳۰ میلیون دلار در سال درآمد ایجاد می کند. تلاش ما دراین جهت است که این افزایش درآمد در شهر ورزقان تاثیر مثبت بگذارد و مردم آن را لمس کنند. ما در برنامه کوتاه مدت چندماه آینده تصمیم گیری پالایشگاه را تمام می کنیم و قول می دهم که آن را عملیاتی کنیم و در فاصله بسیار کوتاه، ذوب را هم عملیاتی می کنیم. با شرایط فعلی اگر قسمت ذوب راه بیافتد حداقل ما شاهد ۱۰۰ سال ذخیره برای منطقه خواهیم بود و امیدوارم با اکتشافاتی که انجام می گیرد بتوانیم به میزان ذخایر و عمر آن ها اضافه کنیم.

فاطمه فرشباف

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید