استاندار آذربایجان شرقی: مرکز اسناد شمال غرب کشور می‌تواند پاسخگوی نیاز پژوهشگران باشد

0
21
استاندار

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به نقش و اهمیت مرکز اسناد ملی شمال ‌غرب کشور، گفت: اسنادی که در این مجموعه نگهداری می‌شود، جزو اسناد باارزش و گران‌قیمت به شمار می‌رود و باید محل مناسبی برای این اسناد در نظر گرفته شود تا مردم به خصوص پژوهشگران بتوانند به راحتی به این اسناد دسترسی داشته باشند.

به گزارش همنوا به نقل از ایسنا، محمد رضا پورمحمدی در آئین تودیع و معارفه رئیس مرکز اسناد ملی شمال غرب کشور در تبریز با بیان اینکه بسیاری از اسناد معتبر و قدیمی اعم از اسناد زمین و ملک و قراردادها در دست افراد عادی و شهروندان است، انتقال این اسناد به مرکز اسناد شمال غرب کشور را خواستار شد.

وی گفت: اسنادی که در این مجموعه نگهداری می‌شوند خیلی باارزش‌تر از اسنادی هستند که در بانک‌ها نگهداری می‌شود، چرا که علاوه بر ارزش مادی، ارزش معنوی این اسناد نیز بسیار زیاد بوده و در واقع این اسناد تاریخی هویت ما هستند.

وی با اشاره به اینکه این مرکز می‌تواند جوابگوی نیاز محققان در زمینه تاریخی و ملی باشد، بر نقش و اهمیت مرکز اسناد ملی شمال‌ غرب کشور در تبریز تاکید کرد.

در این جلسه غلامعلی پاشازاده به عنوان رئیس جدید مرکز اسناد و کتابخانه ملی شمال غرب کشور معرفی و از خدمات محمد حسین آل‌هاشم قدردانی شد.

شناسه خبر : 34337

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید