اداره‌ کل هواشناسی آذربایجان‌ شرقی خبر داد: افزایش تدریجی دمای هوای استان از روز پنج شنبه

0
هواشناسی

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌ شرقی گفت: کاهش دمای هوای استان در روز چهارشنبه تداوم دارد ولی دما از روز پنج شنبه و اوایل هفته‌ی آینده به طور تدریجی افزایش خواهد یافت.

به گزارش همنوا به نقل از ایسنا، محمد اشجعی با اشاره به پیش‌بینی وضعیت دمای هوای استان در آخر هفته، گفت: جو استان در روز چهارشنبه نسبتا ناپایدار بوده و وضعیت جوی نیمه ابری و افزایش ابر، مه آلود و بارش باران و وزش باد نسبتا شدید در منطقه‌ی ارسباران پیش بینی می‌شود.

وی با بیان این‌که روزهای شنبه و یکشنبه دمای هوای استان سه درجه افزایش خواهد یافت، گفت: طی این هفته بارندگی وجود دارد، ولی بارش سیل آسا در استان پیش بینی نمی‌شود.

اشجعی با اشاره به وضعیت آب و هوای شهرستان‌های استان در 24 ساعت گذشته، اظهار کرد: طی 24 ساعت گذشته شهرستان مراغه با 28 درجه بالای صفر و شهرستان هریس و چاراویماق با هفت درجه به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین شهرستان‌های استان بوده‌اند.

وی با بیان این‌که طی 24 ساعت گذشته تبریز در گرم‌ترین زمان 23 درجه بالای صفر و در خنک‌ترین زمان 13 درجه بالای صفر بوده است، افزود: دمای فعلی تبریز 15 درجه بالای صفر بوده که نسبت به روز گذشته چهار درجه خنک‌تر شده است.

شناسه خبر : 32052