اداره‌ کل هواشناسی آذربایجان‌ شرقی خبر داد: افزایش تدریجی دمای هوای استان از روز پنج شنبه

0
22
هواشناسی

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌ شرقی گفت: کاهش دمای هوای استان در روز چهارشنبه تداوم دارد ولی دما از روز پنج شنبه و اوایل هفته‌ی آینده به طور تدریجی افزایش خواهد یافت.

به گزارش همنوا به نقل از ایسنا، محمد اشجعی با اشاره به پیش‌بینی وضعیت دمای هوای استان در آخر هفته، گفت: جو استان در روز چهارشنبه نسبتا ناپایدار بوده و وضعیت جوی نیمه ابری و افزایش ابر، مه آلود و بارش باران و وزش باد نسبتا شدید در منطقه‌ی ارسباران پیش بینی می‌شود.

وی با بیان این‌که روزهای شنبه و یکشنبه دمای هوای استان سه درجه افزایش خواهد یافت، گفت: طی این هفته بارندگی وجود دارد، ولی بارش سیل آسا در استان پیش بینی نمی‌شود.

اشجعی با اشاره به وضعیت آب و هوای شهرستان‌های استان در ۲۴ ساعت گذشته، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته شهرستان مراغه با ۲۸ درجه بالای صفر و شهرستان هریس و چاراویماق با هفت درجه به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین شهرستان‌های استان بوده‌اند.

وی با بیان این‌که طی ۲۴ ساعت گذشته تبریز در گرم‌ترین زمان ۲۳ درجه بالای صفر و در خنک‌ترین زمان ۱۳ درجه بالای صفر بوده است، افزود: دمای فعلی تبریز ۱۵ درجه بالای صفر بوده که نسبت به روز گذشته چهار درجه خنک‌تر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید