پایگاه خبری - تحلیلی هم‌نوا

تیر ۲۹, ۱۳۹۸ / July 20, 2019

برای آسیایی شدن باید شاخ آسیا را شکست

تیم تراکتورسازی برای حفظ امیدهای قهرمانی ‌کسب سهمیه آسیا در اصفهان به مصاف ذوب‌آهن می‌رود.

به گزارش همنوا به نقل از فارس از تبریز، ‌در هفته بیست‌ و‌ هفتم لیگ برتر فوتبال تیم تراکتورسازی تبریز روز جمعه در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان میهمان ذوب‌آهن اصفهان خواهد بود‌.

-‌ قرمزپوشان تبریزی و سبز‌پوشان اصفهانی تاکنون در لیگ برتر ‌۲۱ بار به مصاف هم رفتند که تراکتورسازی ۸ برد، ۷ تساوی و ۶ باخت داشته و ۳۰ زده و  ۲۷گل دریافت کرده است‌.

-‌ تراکتورسازی اولین بازی خانگی خود در بازگشت به لیگ برتر در فصل ۹۰-۱۳۸۸ در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز مقابل این تیم سبزپوش بازی کرد که به تساوی ۰-۰ رسید

-‌ اولین بازی ۲ تیم تراکتورسازی و ذوب‌آهن در سومین دوره لیگ تخت جمشید‌، به  ۴۴ سال قبل ‌‌‌۵ اردیبهشت ۱۳۵۴ بر می‌گردد که طی آن تراکتور توانست با نتیجه ۳-۲ مقابل ذوب‌آهن اصفهان در ورزشگاه تختی تبریز به پیروزی دست یابد.

– بهترین پیروزی تراکتورسازی مقابل ذوب‌آهن با نتیجه جالب ۴-۱ بوده که دو بار در لیگ شانزدهم و نیم فصل اول امسال کسب شد و بهترین پیروزی ذوب‌آهن پیروزی ۳-۰ این تیم در نیم فصل دوم سال قبل در اصفهان رقم خورد

-‌ ذوب‌آهن در بازی‌های خانگی خود بسیار ضعف عمل کرده است و تنها ۱ پیروزی داشته و ۸ تساوی و ۳ باخت هم در کارنامه این تیم ثبت شده است و تیم ‌سیزدهم در جدول جداگانه تیم‌های میزبان است و تراکتور با ۴ برد، ۶ تساوی و ۳ باخت تیم پنجم جدول مهیمان‌هاست.

-‌‌ اکبر ایمانی تنها محروم رسمی این بازی در ترکیب دو تیم است. ‌

–  ‌‌تراکتوری‌ها در ۵ هفته ابتدای در جدول رده‌بندی لیگ برتر پایین‌تر از ذوب‌آهن بودند، ولی در ادامه مسابقات تراکتورسازی همیشه بالاتر از ذوب‌آهن بوده و بهترین رده ذوب‌آهن در هفته اول با ایستادن در رده‌ی سوم بود و هفته ۱۴ تا ۲۰ با ایستادن در رده‌ی چهاردهم بدترین رده این تیم بوده است .

‌- تراکتورسازی بیشترین گل زده خود در لیگ برتر به دروازه تیم ذوب‌آهن اصفهان زده است و تساوی ۴-۴ تراکتور – ذوب‌آهن که در تبریز برگزار شد، پنجمین بازی پرگل تاریخ لیگ برتر است.

– برخلاف لیگ برتر فوتبال کشور، تیم ذوب آهن در جام قهرمانان آسیا نتایج بسیار خوبی گرفته و با ۳ پیروزی و یک تساوی و کسب ۱۰ امتیاز در صدر گروه خود قرار داشته و در آستانه صعود به مرحله حذفی مسابقات است‌.

انتهای پیام/۲۰/۶۰۰۱۷/س

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب